Monoray Vinç | Çift Kiriş Arabalı Vinç | Açık Arabalı Vinç | Yandan Askılı Monoray Vinç | Döner Arabalı Monoray Vinç | Sabit Ayaklı Vinç

Sabit Ayaklı Vinç Kaldırma Makinası

SABİT  AYAKLI  VİNÇ MAKİNELERİ
Sabit ayaklı tip vinç makineleridir. Sadece kaldırma ve indirme üniteleri olan vinçlerdir. Yukarı ve aşağı olmak üzere 2 hareketlidirler. Monte edildiği yere bağımlı olarak sadece yukarı-aşağı hareketini yapan vinç olarak tasarlanmıştır. Genellikle yük asansörü olan vinç ve sabit kaldırma vinç ekipmanı için kullanılırlar. Dolayısıyla yürüyüş grubu olmayan vinç makineleridir. Bağlandığı yerde sabit olarak kalır.

 

SABİT AYAKLI VİNÇ TEKNİK ÖZELLİKLERİ
A-VİNÇ KALDIRMA MOTORU
        Vinç kaldırma motorları standart tip kafes rotorlu tam kapalı asenkron motorlardır. Kullanılan motorlar 3 –Fazlı tek hızlı yerli üretim olan motorlardır. Gamak, Volt, Abana gibi. İstenen vinçe göre yabancı markalar da kullanılabilir. Çalışma koşullarına göre invertör ile kullanılarak çift hızlı vinç uygulamaları için ayarlanabilir.
B-VİNÇ KALDIRMA REDÜKTÖRÜ
      Vinç kaldırma redüktörü DKP Markalıdır. 3 kademeli planet dişlili redüktörlerdir. DKP Delta Vinç in kendi özel olarak imal ettiği vinç kaldırma redüktörüdür. Dişli malzemesi C 8620 Sementasyon çeliğinden imal edilmiştir. CNC makinelerde hassas olarak işlenmiştir. Dişli milleri rulman yataklıdır. Kapalı tip sıvı yağ banyosu içinde çalışır.
C-VİNÇ KALDIRMA FRENİ
      Vinç kaldırma freni kaldırma redüktörünün arkasına monte edilmiştir. Bakımı ve ulaşılması kolaydır. Elektro-manyetik fren yay baskılı disk balatalı tip kuru sürtünmelidir. Yerli marka elektro-manyetik fren kullanılmıştır. Vinç freni kumanda gerilimi DC 24 V tur. Daha hızlı açma-kapama işlemi yapar. Fren ayarı özel fren tork anahtarı kullanılarak kolayca yapılabilir. Vinçler için kaldırma kuvvetine göre en az 2 kat emniyetli olacak şekilde seçilir.
D-VİNÇ HALAT  TAMBUR
        Vinç halat tamburları standart çaptaki çelik çekme borudan imal edilir. Vinç tambur yivleri  DIN Standart normlarında sol helis olarak işlenir. Vinç halatı tambura bir ucundan krapolar ile bağlanır. Kanca en alt mesafeye indiğinde vinç tamburu üzerinde en az 3 yiv sarılı halat bulunur. Vinç tamburu planet redüktör mili çıkışına ve diğer tarafı vinç şasesi üzerine rulmanlı olarak yataklanmıştır.
E- VİNÇ KANCA GRUBU
        Vinç kanca bloğu kanca makarası, kanca traversi ve kanca olmak üzere üç parçadan oluşur. Vinç kancası DIN 15401 normuna göre dövme çelik olarak tek seferde imal edilmiştir. İmalat sertifikası mevcuttur. Emniyet mandallıdır. Kanca üst limiti ayarlanabilir siwiclidir.
        Vinç kanca bloğunda 2/1 donanımlarda bir adet 4/1 donanımlarda 2 adet kanca makarası vardır. Vinç kanca makarası döküm veya imalat çeliğinden halat çap profiline göre DIN standartlarında CNC makinalarda işlenmiştir. Rulman yataklıdır.
       Vinç kanca traversi ST 37 çeliğinden kaldırma kapasitesine göre imal edilir. Vinç kancası etrafında 360 derece dönebilir. Vinç kancasının rahat bir şekilde dönmesi için büte rulman kullanılmıştır. Kanca traverse emniyetli olarak kilitli bir şekilde şekil bağlı olarak bağlantı yapılmıştır.
F –VİNÇ HALATI 
        Vinç için kullanılacak halat tambur üzerine sarılan kendir özlü olarak üretilen 6 X 19 dönmez halat tipindedir. Sağ helistir.
G-VİNÇ HALAT SONU TRAVERSİ
        Vinçlerde bir ucu tambura bağlanan halatın diğer ucu halat sonu soketine yassı halat kaması ile bağlanır. Vinç halat soketi de halat traversine bağlanır. Vinç halat sonu traversi halatın hareketine göre mafsallı olarak esneme yapacak şekilde ve yükü tam olarak şaseye verecek durumda tasarlanmıştır. Dolayısıyla vinç halatına gelen yük halat boyuna göre taşınmış olur.    
H-VİNÇ ELEKTRİK PANOSU
        Vinç elektrik panosu kullanılan vinç kaldırma motoruna göre uygun olarak tasarlanmıştır. Vinç şebeke gerilimi 3 –Faz  50 Hz.  380 Volt tur. Vinç panosu içerisinde kontaktörler, sigorta, trafo, klemens ve kablolardan oluşur. Vinç panosu içerisine toz vb. parçaların girmemesi için izolasyonlu olarak imal edilir. Vinç panosu makinanın durumuna göre yan tarafına monte edilir. Vinç kaldırma freni ile pano arası fazla uzak olmayacak şekilde ayarlanmıştır.  
I-VİNÇ KUMANDASI
        Vinç kumanda butonu makinanın kullanımına göre 2 Hareketli , 4 Hareketli veya 6 Hareketli  olarak hareketli eksen sayısına göre seçilir. Vinç kumandası PushButon olduğu gibi uzaktan kumanda ilede vinç kontrol edilebilir. Vinç push buton kumandaları yerden 1 metre yükseklikte ve çelik askı halatlıdır. Vinç kumanda gerilimi DC 24 V tur.  
K-VİNÇ ŞASİSİ
        Vinç makine şasesi ST37 kalite malzemeden çelik konstrüksiyon olarak kaynaklı montaj şeklinde imal edilir. Vinç şasesi makinenin genel boyutlarını oluşturduğu için minimum ölçüleri sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
K-VİNÇ BOYASI
        Vinç makinesi boya olarak bir kat astar ve bir kat mavi boya ile boyanacaktır. Müşterilerin isteği doğrultusunda başka bir renk boya da kullanılabilir.

 

• Özelliklerde değişiklik yapma hakkımız saklıdır. 


 


12

 

 

13

Teklif İstemeDELTA VİNÇ Makine Mühendislik Hizmetleri . Tüm Hakları Korunmaktadır. Copyright © 2015

Tel : + 90 212 493 21 26 - GSM : 0534 843 45 57- Fax : 493 21 26 e-mail :vincdelta@gmail.com

Rami Kışla Cd. Gündoğar-1 İş merkezi No: 68 / 142 - Eyüb / İST.

Tasarım & Programlama : TO Web Tasarım.