Monoray Vinç | Çift Kiriş Arabalı Vinç | Açık Arabalı Vinç | Yandan Askılı Monoray Vinç | Döner Arabalı Monoray Vinç | Sabit Ayaklı Vinç

Standart Monoray Arabalı Vinç Kaldırma Makinası

STANDART  MONORAY ARABALI  VİNÇ MAKİNELERİ
Standart olarak yürüyüş yolu NPI profil demirinden yapılan vinç makinalarıdır. Yürüyüş grubuna göre tahriksiz  şaryolu vinç makinası veya tahrik redüktörlü vinç makinası olmak üzere ikiye ayrılır. NPI demirine tahriksiz şaryo ile bağlanan tipler kaldırma ve indirme hareketleri yapan vinç makinalarıdır. İki hareketlidir. Genel olarak yük asansör vinç makinalarında kabine göre halatın rahat hareket etmesi için kullanılır. Yükün fazla ağır olmadığı el ile ileri geri hareketleri yapılabileceği durumlarda da kullanılabilir. Tahrik redüktörlü tip vinç makinalarında dört hareket  kaldırma-indirme ve ileri – geri hareketler kumanda ile  kontrol edilir. 

 

STANDART MONORAY  ARABALI  VİNÇ TEKNİK ÖZELLİKLERİ
A-VİNÇ KALDIRMA MOTORU
Vinç kaldırma motorları standart tip kafes rotorlu tam kapalı asenkron motorlardır. Kullanılan motorlar 3 –Fazlı tek hızlı yerli üretim olan motorlardır. Gamak, Volt, Abana gibi. İstenen vinçe göre yabancı markalar da kullanılabilir. Çalışma koşullarına göre invertör ile kullanılarak çift hızlı vinç uygulamaları için ayarlanabilir.
B-VİNÇ KALDIRMA REDÜKTÖRÜ
Vinç kaldırma redüktörü DKP Markalıdır. 3 kademeli planet dişlili redüktörlerdir. DKP Delta Vinç in kendi özel olarak imal ettiği vinç kaldırma redüktörüdür. Dişli malzemesi C 8620 Sementasyon çeliğinden imal edilmiştir. CNC makinelerde hassas olarak işlenmiştir. Dişli milleri rulman yataklıdır. Kapalı tip sıvı yağ banyosu içinde çalışır.
C-VİNÇ KALDIRMA FRENİ
Vinç kaldırma freni kaldırma redüktörünün arkasına monte edilmiştir. Bakımı ve ulaşılması kolaydır. Elektro-manyetik fren yay baskılı disk balatalı tip kuru sürtünmelidir. Yerli marka elektro-manyetik fren kullanılmıştır. Vinç freni kumanda gerilimi DC 24 V tur. Daha hızlı açma-kapama işlemi yapar. Fren ayarı özel fren tork anahtarı kullanılarak kolayca yapılabilir. Vinçler için kaldırma kuvvetine göre en az 2 kat emniyetli olacak şekilde seçilir.
D-VİNÇ HALAT  TAMBUR
Vinç halat tamburları standart çaptaki çelik çekme borudan imal edilir. Vinç tambur yivleri  DIN Standart normlarında sol helis olarak işlenir. Vinç halatı tambura bir ucundan krapolar ile bağlanır. Kanca en alt mesafeye indiğinde vinç tamburu üzerinde en az 3 yiv sarılı halat bulunur. Vinç tamburu planet redüktör mili çıkışına ve diğer tarafı vinç şasesi üzerine rulmanlı olarak yataklanmıştır.
E- VİNÇ KANCA GRUBU
Vinç kanca bloğu kanca makarası, kanca traversi ve kanca olmak üzere üç parçadan oluşur. Vinç kancası DIN 15401 normuna göre dövme çelik olarak tek seferde imal edilmiştir. İmalat sertifikası mevcuttur. Emniyet mandallıdır. Kanca üst limiti ayarlanabilir siwiclidir.
Vinç kanca bloğunda 2/1 donanımlarda bir adet 4/1 donanımlarda 2 adet kanca makarası vardır. Vinç kanca makarası döküm veya imalat çeliğinden halat çap profiline göre DIN standartlarında CNC makinalarda işlenmiştir. Rulman yataklıdır.
Vinç kanca traversi ST 37 çeliğinden kaldırma kapasitesine göre imal edilir. Vinç kancası etrafında 360 derece dönebilir. Vinç kancasının rahat bir şekilde dönmesi için büte rulman kullanılmıştır. Kanca traverse emniyetli olarak kilitli bir şekilde şekil bağlı olarak bağlantı yapılmıştır.
F –VİNÇ HALATI 
Vinç için kullanılacak halat tambur üzerine sarılan kendir özlü olarak üretilen 6 X 19 dönmez halat tipindedir. Sağ helistir.
G-VİNÇ HALAT SONU TRAVERSİ
Vinçlerde bir ucu tambura bağlanan halatın diğer ucu halat sonu soketine yassı halat kaması ile bağlanır. Vinç halat soketi de halat traversine bağlanır. Vinç halat sonu traversi halatın hareketine göre mafsallı olarak esneme yapacak şekilde ve yükü tam olarak şaseye verecek durumda tasarlanmıştır. Dolayısıyla vinç halatına gelen yük halat boyuna göre taşınmış olur.    
H-VİNÇ ELEKTRİK PANOSU
Vinç elektrik panosu kullanılan vinç kaldırma motoruna göre uygun olarak tasarlanmıştır. Vinç şebeke gerilimi 3 –Faz  50 Hz.  380 Volt tur. Vinç panosu içerisinde kontaktörler, sigorta, trafo, klemens ve kablolardan oluşur. Vinç panosu içerisine toz vb. parçaların girmemesi için izolasyonlu olarak imal edilir. Vinç panosu makinanın durumuna göre yan tarafına monte edilir. Vinç kaldırma freni ile pano arası fazla uzak olmayacak şekilde ayarlanmıştır.  
I-VİNÇ KUMANDASI
Vinç kumanda butonu makinanın kullanımına göre 2 Hareketli , 4 Hareketli veya 6 Hareketli  olarak hareketli eksen sayısına göre seçilir. Vinç kumandası PushButon olduğu gibi uzaktan kumanda ilede vinç kontrol edilebilir. Vinç push buton kumandaları yerden 1 metre yükseklikte ve çelik askı halatlıdır. Vinç kumanda gerilimi DC 24 V tur.  
K-VİNÇ ŞASİSİ
Vinç makine şasesi ST37 kalite malzemeden çelik konstrüksiyon olarak kaynaklı montaj şeklinde imal edilir. Vinç şasesi makinenin genel boyutlarını oluşturduğu için minimum ölçüleri sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
L-VİNÇ DENGE MAKARASI
Vinçlerde bir ucu tambura bağlanan halatın diğer ucu halat sonu soketine yassı halat kaması ile bağlanır. Vinç makinasında halat donanım ikiden fazla olursa halatın dolanımını sağlamak için denge makarasından dolanması gerekir. Denge makarası içinde vinç denge makarası traversi şasi üzerine monte edilir.Vinç denge makarası traversi halatın hareketine göre mafsallı olarak esneme yapacak şekilde ve yükü tam olarak şaseye verecek durumda tasarlanmıştır. Dolayısıyla vinç halatına gelen yük halat boyuna göre taşınmış olur.

 

M-VİNÇ YÜRÜYÜŞ REDÜKTÖRÜ
Vinç makinesinin yatay hareketinin ileri-geri sağlanması için vinç tekerlerini tahriği için vinç yürüyüş redüktörü kullanılır. Vinç redüktörü olarak hazır tip sonsuz vidalı , monoblok veya paralel milli redüktörlerden biri tercih edilebilir. Monoray vinç yürüme redüktörü olarak genellikle sonsuz vidalı tip vinç yürüyüş redüktörü tercih edilir. Vinç yürüyüş redüktörleri kapalı tip yağ banyosunda çalışan tiptedir.
N-VİNÇ YÜRÜYÜŞ TEKERİ
Vinç makinesinin vinç yürüme yolu üzerinde hareketini sağlayan vinç yürüyüş tekerleri vardır. Vinç yürüyüş tekerleri tahrikli ve tahriksiz olmak üzere iki tip olur. Vinç yürüyüş tekeri genel olarak imalat çeliğinden imal edilir. Vinç yürüme tekeri istenirse ıslah çeliğinden yapılıp ısıl işlem uygulanabilir. Vinç yürüyüş tekeri tahrik tipi mil-göbek bağlantısı şeklindedir.  
O-VİNÇ BOYASI
Vinç makinesi boya olarak bir kat astar ve bir kat mavi boya ile boyanacaktır. Müşterilerin isteği doğrultusunda başka bir renk boya da kullanılabilir.  

 

• Özelliklerde değişiklik yapma hakkımız saklıdır

 


 


12

 

 

13

Teklif İstemeDELTA VİNÇ Makine Mühendislik Hizmetleri . Tüm Hakları Korunmaktadır. Copyright © 2015

Tel : + 90 212 493 21 26 - GSM : 0534 843 45 57- Fax : 493 21 26 e-mail :vincdelta@gmail.com

Rami Kışla Cd. Gündoğar-1 İş merkezi No: 68 / 142 - Eyüb / İST.

Tasarım & Programlama : TO Web Tasarım.